Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Stalowej Woli, w ramach wsparcia psychologiczno- pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli, zachęca do skorzystania z zasobów Platformy internetowej, na której znajdują się szkolenia dla nauczycieli, uczniów, rodziców i specjalistów, materiały do pobrania, linki do konferencji i publikacji naukowych:

https://pwpp.uksw.edu.pl/

                W ostatnim czasie na Platformie pojawiły się nowe szklenia dedykowane uczniom (dla wszystkich kategorii wiekowych). Tematycznie mają one posłużyć „oderwaniu się” od trudnych doświadczeń codzienności i zadbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne.  

Szkolenia dla uczniów to:
1. Fitness mózgu

https://pwpp.uksw.edu.pl/uczniowie/fitness-mozgu-kontekst-ekofilozoficzny/?event_rdate=20220326100000,20220326113000

Program szkolenia obejmuje zagadnienia dotyczące:

  • potrzeb mózgu
  • sposobów zadbania o swój mózg (ćwiczenia praktyczne)
  1. Wzmacniaj się z przyrodą w tle

 https://pwpp.uksw.edu.pl/uczniowie/wzmacniaj-sie-z-przyroda-w-tle/

Pandemia oraz nawyki spędzania czasu przed komputerem, smartfonem, telewizorem spowodowały znaczne ograniczenie czasu przebywania na zewnątrz (w parku, lesie, ogrodzie, terenie osiedla itp.). Organizm  młodego człowieka może wysyłać sygnały w postaci np. rozkojarzenia, senności, rozdrażnienia, bólu oczu czy głowy. Na szkoleniu uczniowie dowiedzą się jak korzystnie przyroda wpływa na samopoczucie i kondycję psychofizyczną oraz dlaczego warto troszczyć się o środowisko.