„Nic nie pozostaje takie samo. Jedyne czego można być w życiu pewnym, to zmiana (…)”

                                                                       Trudi Canavan

 

Z radością informujemy, że uroczyste obchody sześćdziesięciolecia Naszej Poradni były okazją do spotkań wielu znakomitych Gości.

Hasło przewodnie konferencji „Podróż ku zmianie” towarzyszyło nam od początku jubileuszu, który odbył się w Auli Politechniki Rzeszowskiej,w Stalowej Woli. Zaproszeni goście poznali losy poradni, od lat 60-ych, jej zmiany, przeobrażenia oraz teraźniejszość.

Mogli obejrzeć film przygotowany przez telewizję kablową STELLA oraz sondę przeprowadzoną wśród dzieci i młodzieży stalowowolskich szkół i przedszkoli pt.:„Odkrywając siebie”.

W szczególny nastrój wprowadzili uczestników artyści: pani Monika Kuca – fortepian i pan Janusz Turek – klarnet.

Konferencję uświetnił prof. UAM dr hab.  Jacek Pyżalski, który wygłosił wykład pt.: „Kompetencje  przyszłości. Czego chcemy uczyć  młodych ludzi?”, a następnie przeprowadził warsztaty o funkcjonowaniu młodzieży on-line.

Święto stalowowolskiej poradni zgromadziło także byłych pracowników poradni oraz poprzednich dyrektorów i wicedyrektorów.

Dziękujemy wszystkim za wiele słów uznania i za wspólne świętowanie 60-lecia PPP w Stalowej Woli.

Poradnia obecnie to nowoczesna instytucja, mocno rozwijająca się w wielu obszarach, przede wszystkim diagnostyce, formach pomocy i wsparcia dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Wspomagamy w edukacyjnej i wychowawczej roli szkoły i placówki, prowadzimy szkolenia dla nauczycieli, sieci współpracy i grupy wsparcia. Współdziałamy z wieloma instytucjami i ośrodkami naukowymi, prowadzimy nowoczesne metody pracy, wydajemy publikacje metodyczne. Nasze pozycje naukowe zapełniają zbiory Biblioteki Narodowej i jeszcze kilkunastu innych Bibliotek w całym kraju. Włączamy się w akcje ogólnopolskie oraz koordynujemy wprowadzanie wielu przedsięwzięć rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z Jubileuszu, filmu „Podróż ku zmianie. Jubileusz sześćdziesięciolecia Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej  w Stalowej Woli” oraz Sondy „Odkrywając siebie” zrealizowanej przez Naszych pracowników.