Pomimo pandemii i zamknięcia szkół, pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli nieustannie pracują ze swoimi podopiecznymi. Bo przecież wady wymowy nie mogą czekać, w ich pokonywaniu liczy się czas. I dlatego bardzo potrzebna jest nam praca logopedów. Najlepiej rozumieją to ci, którzy dzięki nim pięknie mówią i nabrali pewności siebie.

Jak się okazuje, panie logopedki ze stalowowolskiej poradni, pracujące z dziećmi, z wadami wymowy, aktywizują swoich podopiecznych także w inny sposób. Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy zorganizowały konkurs plastyczny pt. „Portret mojego logopedy”. Dzieci z przedszkoli i kl. I-III szkół podstawowych powiatu stalowowolskiego wykonały prace plastyczne różnymi technikami. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, w jego przebieg chętnie włączyły się placówki z powiatu stalowowolskiego oraz rodzice dzieci z nieprawidłowościami artykulacyjnymi i komunikacyjnymi.

29 kwietnia 2021 r. spośród 96 obrazów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców oraz przyznała wyróżnienia. Do współpracy zaproszono Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, toteż już niedługo wszystkie konkursowe prace będzie można obejrzeć w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego na specjalnej wystawie pokonkursowej. Wtedy zwycięscy otrzymają nagrody.

1 MIEJSCA:

 

 

WYRÓŻNIENIA: