Jak być szczęśliwym? Słynny kurs prestiżowej uczelni jest dostępny za darmo w internecie
https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/zdrowie/jak-byc-szczesliwym-kurs-psychologiczny-z-uniwersytetu-yale-dostepny-za-darmo-online/yyrdc86?utm_aureus=8ctktxkbax%2C7ad61c0c-71e8-44a9-8ca9-9350ae38f7cb

Prof. Laurie Santos prowadzi na uniwersytecie Yale kurs “Psychologia i dobre życie”, którego głównym tematem jest szczęście. Na nim obala m.in. mity dotyczące tego, co czyni nas szczęśliwymi i pomaga zrozumieć mechanizmy szczęścia. Zajęcia te, szybko stały się najpopularniejszymi w 317-letniej historii uczelni oraz przyciągnęły uwagę mediów na całym świecie. Teraz zaś udostępniono je w internecie za darmo.

W swoim kursie prof. Santos pokazuje naukę stojącą za poczuciem szczęścia
Daje też praktyczne wskazówki pomagające polepszyć samopoczucie
Kurs dostępny jest za darmo

Prof. Laurie Santos uruchomiła “Psychologię i dobre życie” w 2018 r. na Yale University, jednej z najlepszych uczelni w USA. Zajęcia te stały się tak popularne, że uniwersytet musiał ściągać dodatkowych wykładowców, którzy mogliby go prowadzić. W szczytowym momencie z kursu prof. Santos korzystała 1/4 studentów Yale.

Na kurs “The Science of Well-Being” w wersji darmowej lub płatnej można zapisać się na platformie Coursera


Jak być szczęśliwym – kurs z Yale za darmo w sieci
Popularność medialna kursu sprawiła, że wiele osób prosiło prof. Santos o dostęp do kursu – i tak też się stało. Santos zaprojektowała wersję online swoich zajęć, dostępnych obecnie na platformie Coursera za darmo pod nazwą “The Science of Well-Being”. Nauka obejmuje następujące zagadnienia:

– mity i błędne koncepcje dotyczące szczęścia
– dlaczego nasze oczekiwania są problematyczną kwestią
– jak można pokonywać własne uprzedzenia
– co tak naprawdę czyni nas szczęśliwymi
– jak przekuć strategie dot. szczęścia w praktykę.
W tym zawierają się wykłady wideo, materiały do czytania oraz codzienne ćwiczenia, które pozwalają budować lepsze nawyki. Według badań omawianych na kursie, zastosowanie się do tych ćwiczeń zgodnie z ich przeznaczeniem powinno polepszyć nasze samopoczucie.

Na kurs “The Science of Well-Being” w wersji darmowej lub płatnej można zapisać się na platformie Coursera


Wykłady są nagrywane w domu prof. Santos, uczestniczą w nich również studenci Yale jako publiczność. Warto podkreślić, że do ukończenia kursu nie jest wymagane czytanie badań czy publikacji – wszystko jest zawarte w kursie, a dla chętnych podlinkowano odpowiednie materiały, np. prace naukowe.

W całym kursie nie ma ocen ani kar za pominięcie terminów poszczególnych zadań, więc każdy może go ukończyć we własnym tempie. Całość trwa docelowo sześć tygodni, a zadania dotyczą budowania nawyków w trybie cotygodniowym.

Zobacz też: Zobacz, dlaczego nie powinno się zbyt dużo uśmiechać w pracy

W wersji płatnej można uzyskać specjalny certyfikat ukończenia kursu, a także dostęp do zadań z oceną prowadzącego. W wersji obserwatora zaś nadal można mieć dostęp do wszystkich materiałów z kursu, ale bez zadań, w których prowadzący ocenia nasze postępy i udziela informacji zwrotnej.

Na kurs “The Science of Well-Being” w wersji darmowej lub płatnej można zapisać się na platformie Coursera